Dnes je pátek, 22. února 2019.
www.vrytmu.cz   // domů

Léčivé terapeutické hudební nástroje


Léčivé terapeutické hudební nástroje

v přípravě...

www. leceni-zvukem.cz

Strunné nástroje:

Skupina terapeutických strunných nástrojů s božskými vibracemi....

Do našeho instrumentáře jsme zařadili letos úžasný, léčivý, mistrovský, terapeutický nástroj, kombinující japonské koto, monochord a tampuru:-)


Monochordy, terapeutická kombinace - monochord, tampura, koto, zvukové vibrační sloupy ...

Vibrační léčba, vibrační stoly, vibrační lůžka ...

Kovové nástroje:

Kovové metalofony, vibrafony ....

Basové resonátory, Zvonkohry zvukové rotující vlny

 

Steel drum, hang...


Vytvářením tónů  s širokým harmonickým spektrem na kvalitní nástroje jako monochord, kombinace monochordu-koto a tampury, sansula, kalimby, hang nebo hank drum, basové rezonátory, zvukové rotující vlny, gongy a podobné nástroje můžeme vytvořit krásnou, hlubokou a uklidňující atmosféru v celém prostoru vnějším i vnitřním. Nástroje nám mohou prožít hluboký terapeutický zážitek na mnoha energetických úrovních. Díky krásným a podivuhodným zvukům s velmi širokým ozdravným harmonickým spekterm, které tyto nástroje vytvářejí, je inspirace a motivace k hudebním aktivitám při skupinové i induviduálné terapii podstatně větší. Nutno je ovšem používat pouze nástroje s co nejvyšší řemeslnou a duchovní kvalitou a celistvým širokým zvukovým spekterm.

Monochord

Monochord  byl používán jako nástroj již 300 př.nl a jako vědecký nástroj jej používal řecký matematik a filozof Pythagoras v 6. století př. nl. Nikdo neví, kdy se poprvé objevil,  jeho počátky sahají až do pravěku.

Vliv monochordu jako vědeckého nástroje je možná hlubší než jeho hudební význam. Pythagorova studie poměrů na monochordu naznačuje, že tyto universální matematické vesmírné poměry řídí také pohyb planet a dalších vesmírných vztahů. Jsou mostem mezi světem fyzické zkušenosti a světem numerických vztahů, dává vznik matematické fyzice. Kromě toho, povyšuje hudby k jedněm z nejvyšších intelektuálních činností. Dokonalost zvuků může být nyní exaktně popsána čísly, a všechny jednoduché číselné poměry si lze představit jako zvuky.

Keplerova "harmonie sfér" je založena na tom, jak harmonicky zní architektura. Pokud viditelné proporce budovy mohou být vyjádřeny v číselných poměrech, pak jejich vztahy mohou být "slyšet" jako akordy. Stejně jako "zlatého řezu" architektury, hudební harmonie ukládá se matematická vesmírná harmonie v našich srdcích a myslích na základě jejich jednoduchých, přirozených vztahů. To také pomohlo podpořit barokní myšlenku, že hudba je odrazem božského řádu. Monochord byl později použit jako učební pomůcka v 11. století.

V současné době je monochord buď samostatně , nebo v kombinaci s tampurou a koto, používán zejména v zahraničí pro terapeutické účely a ke studiu matematickýck poměrů v hudbě a projeveném  vesmíru.

 

 

Výhledově budou ve výrobě speciální léčená vibrační lůžka s různým provedení monochordu jako vibračním stimulem.

 

Léčivé zvonkohry

..


Nástroje-Rytmy-Cvičení

Novinky

stránka 1 z 8  Následující strana Poslední strana
Muzikoterapeutické relaxace a koncerty, léčebné koncerty(26.08. 2012)

++ V TOMTO SLOUPCI JSOU  AKCE PRO VEŘEJNOST ++


I.) Muzikoterapeutické Relaxace

Léčivá intuitivní hudba na léčivé hudební nástroje . Zazní didgeridoo, velké gongy, tibetské a křišťálové mísy, zvonky, salašnická fujara, kalimby, shruti box, djembe, šamanské bubny, brumle, zvonkohry, SunDrum, ústní harfa, kantele, dešťové hole aj. S sebou si vzít prosím dobrou karimatku a spacák. Relaxace trvá 2-2,5 h. V případě zájmu uspořádání ve vašm místě, centru.. volejte 775302166

II.) Relaxace a Léčení  Zvukem - GONGs HARMONY, RELAX HARMONY, Léčení v pyramidě

Přijďte si prožít Léčivé Zvuky a vibrace s velkými Gongy, tibetskými mísami, monochordem a dalšími nástroji.... Zaměření je především na cílené léčení fyzického a energetických těl, na obnovení Rytmů Vesmírného Stromu Zivota v nás. Na léčebné relaxace Vás srdečně zve Jaroslav Galáš. Karimatka, spacák, délka  cca 2 h. V případě zájmu uspořádání ve vašm místě, centru.. volejte 775302166

V současné době jsou akce ( kromě výrobních dílen) pro veřejnost pozastaveny

Ručně vyráběné nástroje:

www.samanske-bubny.cz

www.lecive-zvonkohry.cz

www. leceni-zvukem.webnode.cz

Muzikoterapie, Relax Harmony, Bubnování

pozastaveno

Pepova bouda Filipovice - odkaz na www.sebeleceni.eu

Pepovka I.turnus 27.-31.7.2016

Pepovka II.turnus 24.-28.8.2016


TOUR MYSTIC 2015 s Jumping Drums, viz www.jumpingdrums.cz

Bruntál, Bystřice pod Pernštejnem, Plzeň, Olomouc

Výroba šamanských bubnů 2018:

viz www.samanske-bubny.cz

výrobní dílny - reservujte si  prosím termíny dílen včas

Relaxace a léčení s velkými gongy, tibetskými mísami, monochordem..

RELAX HARMONY, GONGs HARMONY- JG

Charitativní koncerty

Akustické koncerty


Tvořivé dílny, semináře, festivaly


Napsali o nás

časopis o hudbě a hudebních nástrojích,distributor hudeb.nástrojů Music Center Praha, list 1, list 2

www.leceni-zvukem.cz

obchod s léčivými hudebními nástroji pro muzikoterapii, zvukovou terapii a samoléčení zvukemVrytmuHraní, prožitkový tanec(24.08. 2012)

VRYTMUHRANÍ -VRYTMU TEPU SRDCE A CELÉHO VESMÍRU

Zveme Vás na prožitkové hudební hry s přírodními hudebními nástroji.
Čeká nás společné bubnování na africké bubny, budeme hrát na tibetské mísy, chřestidla, zvonečky, koncovky aj. Poznáme zvuky tradičních hudebních nástrojů původních přírodních kultur, australské didgeridoo, ústní harfu, kalimby, salašnické fujarky, zvonkohry, brumle a další nástroje. Těší se na Vás Jaroslav Galáš a Lucie Čapková

Tanec a realaxace na Sluňákově

Zveme Vás na  intuitivní tanec s orientálními prvky, šamanský tanec 4 živlů a tanec africký. Na závěr relaxace pomocí etnických hudebních nástrojů. Provázet Vás bude Lucie Čapková.

Místo: Horka nad Moravou, Centrum ekolog.aktivit Sluňákov, každá středa 16.00-17.30 a 18.00-19.30

Plakátek-Tanec na Sluňákově

Místo: Olomouc, ve spolupráci s Centrem pohybu - http://www.centrumpohybuol.cz, ul.Farského - Husův sbor, pro dospělé 18-99 let, 4. října, čtvrtek 13.00-15.00

Místo: Olomouc, ve spolupráci s Centrem pohybu - http://www.centrumpohybuol.cz, ul.Farského - Husův sbor, pro maminky s dětmi, 11. října, čtvrtek 13.00-15.00

plakátek dospělí, plakátek maminky s dětmi

Společnost pro přirozenou hudbu-akce(14.08. 2012)

Sřetnutí přítel přirozené hudby, Banská Bystrica 22.2.-24.4.2013, plakátek

Podzimní setkání SPPH, Źítková-Lokov, 27.9.-30.90.2012

plakátek, program, společnost pro přirozenou hudbu

fotky SPPH

20.11.2012-Čarovný svět zvuku-klub Maják Bojkovice, SPPH, video záznam

stránka 1 z 8  Následující strana Poslední strana
SeznamOdkazu.cz