Dnes je pátek, 22. února 2019.
www.vrytmu.cz   // domů

GONGY - Wuhan, Wind, Paiste, vibrační terapie s Gongy

Zvukové koupele ve vibracích Gongů

Zvuky Ticha

Terapie a léčení s Gongy ve Velké pyramidě

Relaxace s Gongy - GONGs HARMONY

Koncerty s Gongy 


Gongy jsou úžasné a velmi silné muzikoterapeutické nástroje s širokými možnostmi harmonických léčebných vibrací a spojení s vibračními vzorci Prazvuků Tvoření  Vesmíru a Vesmírného Stromu života.

široký výber gongů je k dostání na www.leceni-zvukem.cz

Zvuk gongu tvoří současně harmonii a disharmonii, vytváří funkční harmonii, holistickou resonanci. Výsledkem zvukové koupele v tomto alchymistickém moři tónů je vnímání dynamického míru Gong Nidra. Mozek je při tomto stavu vzhůru ve svém vědomí jeho podvědomí a zároveň je uspán a pozastaven ve snovém těle. Zvuky gongu spadají do Koncepce iniciační hudby. Celý vesmír vděčí za svou existenci Holistické rezonanci vibrací. Podstata zvukového pole gongu je z holografické podstaty a struktury Vesmíru. Je to jako božský motor, který produkuje bezpečný transport do jedinné neměnné Pravdy uvnitř nás,kerá se projevuje ve věčné univerzální síle Lásky, společného to jmenovatele života. Univerzální šíření funkční harmonie je zdrojem všudypřítomné životní síly. Pokud chceme systém změnit a jít do vyššího stavu fungování a vědomí, tak nejprve musíme projít stavem narušení a chaosu, tj. ve zvukovém termínu disonancí. Gongové zvukové pole umožňuje oboje.

Gongy patří k nejstarším a nejvýznamnějším hudebním nástrojům jihovýchodní Asie. Jejich původ lze vysledovat do druhého tisíciletí před naším letopočtem, ale předpokládá se, že gong je mnohem starší. V čínské historii, jsou nacházeny gongy kolem 500 nl a jsou připisované národu s názvem HSI YU mezi Tibetem a Barmou, během panování císaře Hsuan Wu.

Historický výzkum nám ukazuje čtyři hlavní centra - Barma, Čína, Annam, Java. Minimálně sedm tvarů gongů a zvukových struktur vycházejí prvě z těchto regionů. Jen málo rodin umělo gongy dělat, tradice technologie výroby se předávala z generace na generaci. Umění výroby gongů byla zahalena v jistém smyslu magií. Výrobci gongů věřili, že výroba gongu může uspět pouze s pomocí vyšších sil, a že oni byli předurčeni pro využití této síly více než obyčejní lidé.

Gong byl důležitým prvkem v životě lidí Dálného východu a stále je v některých zemích ještě dodnes. V asijských rodinách, byl gong atributem bohatství a sloužil jako symbol společenského postavení. V obřadech, byl používán gong k vyvolání duchů a k vyhánění démonů. Dotyk gongu vám přinesl štěstí a sílu. V rituálech na Dálném východě si gong zachoval svůj zvláštní význam až do těchto dní.

Jako hudební nástroj gong doprovází oslavy a pohřební obřady, písně a divadelní hry. V hudbě asijských vysokých kultur, byl gong používán jako orchestrální nástroj a pro soukromé koncerty. Od roku asi 1790 byly gongy použity v evropských orchestrech.

Gongové zvukové koupele, lázně a gongové terapie

To vše není nová alternativa léčebných metod. Právě naopak, Gong byl používán déle než jakýkoli jiný nástroj pro holistické celostní zvukové léčení.  Ve starověku se tvrdilo, že pokud jste byli léčení zvukovým polem Gongů deset dní, tak že jste byly vyléčeni ze všeho. Práce se zvukem i z pozice vědecké komunity, se stává stále více cenným nástrojem v léčbě mnoha nemocí. Jako alternativa k vědecké medicíně je úspěšně používán po celém světě. Gongové lázně mají ohromující, úspěšný vliv na celou řadu nemocí, a to bez vedlejších účinků chemické léčby. Gongové vibrační koupele nám přináší na fyzické úrovni  buněčné přespořádání a nastavení resonance buněk s vesmírnými cykly přes bohatý a vyživující Zvuk, zvuk obsahující původní vibrační vzory Stvoření Vesmíru. Fyzické, duševní nebo duchovní problémy mohou pronikavé zvukové, hojivé vlny gongu silně čistit. Vibrace gongů vám umožní vymanit postupně se starých vzorců a znovu vytvořit a znovu nastolit rovnováhu a harmonii v Sobě. Vibrační energetické pole gongů pronikají celým tělem a na základě resonance nastavují  v celém těle postupně opět soulad s Vibračními Vzory Vesmírného Stromu Zivota. Gongy mají moc obejít naší mysl a rozum a jít rovnou na kořen našeho problému a nemoci. Vše se děje bez nutnosti nekonečného hledání řešení  a stejně jen kosmetických úprav našeho žití zde na Zemi....

Realizace léčebných koncertů a seminářů v nejvěštší léčivé pyramidě u nás .Větší gongy nás mohou dopravit svým zvukem daleko do kosmických sfér, kde s námi mohou rozmlouvat zvukové a světelné bytosti. Gongy k nám mohou promlouvat o ohnivých kosmických tajemstvích a tajemstvích duchovního srdce. Každý gong v sobě zahrnuje ohromující bratrství harmonických tónů a je krásným symbolem a zvukovým doprovodem k meditaci a propojení se s Universem.  Gongy nesou ve svém zvukovém spektru solární energii Stvoření. Prostřednictvím jejich hraní a rozmlouvání s nimi v rámci své vlastní unikátní zvukové duše se můžeme naučit aktivovat naše božské centra a otevřít se Matce Zemi a Vesmíru. Hluboký harmonický zvuk gongu  expanduje do někdy ohromující vznešenosti, ve velkém počtu harmonických zvuků. Je to jako základní planetární tón přicházející centra Vesmíru a obsahující tajemné skryté zprávy, které lze vnímat jen prostřednictvím našich pocitů a těl.

Archaická, archetypální hloubka takových zvuků otevírá zkušenosti a prožitky v našem vlatním vnitřním nekonečném prostoru, v našem vnitřním vesmíru. Gongy s jejich vysoce sensitivní vibrační energií a energetickou strukturou nás mohou mocně vrhnout do exprese jejich zvuků, uchopit naše těla a mají moc provést vibrační změny pokud chceme a jsme na ně připraveni. Zvuková cesta gongů a zkušenosti z našich vlastních hlubin mají velkou terapeutickou hodnotu pro každého z nás.

Gongy nás vedou skrze archaickou sílu a moc zvuků, archaickou moc elementů , jež jsou v v jejich unikátním zvuku přítomny. Integrace těchto zvuků v nás je naší pohádkovou cestou ve vesmíru Zvuků, je to část v procesu Tvoření, proces Stvořitele. Tvorba hudby ze zvuků, zvuků v nás a zvuků Vesmíru je Tvořivý proces s širokým spektrm léčebných hladin, proces dostuipný každému z nás..

Na gongy lze hrát mnoha způsoby a mnoha rozdílnými paličkami. Spektrum zvukových vibrací a hloubka jejich komunikace s našimi energetickými strukturami může nastolit v našem životě v Realitě řadu pozitivních změn.

Gongy jsou muzikoterapeutické nástroje s širokými možnostmi léčebných vibrací a Prazvuky Vesmíru . Používám zatím  gongy čínské Chao a Wind, německé špičkové gongy Paiste, symfonické, planetární, o průměru 90 cm, 81 cm, 60 cm,61 cm, 55 cm, 45 cm, 40 cm.....


U planetárních gongů planetární frekvence formuloval na základě původního díla Johannese Kepplera v letech 1700, Hans Cousto, švýcarský vědec, jehož zásadní dílo "Cosmic Octave" je základem pro zvukové léčitele po celém světě.

Většina lidí pociťuje pocity a myšlenky, které nikdy předtím nezažili. Pocity blízké mimotělní zkušenosti jsou společné. Gongová zvuková koupel je kouzelná cesta pro tělo, mysl a duši, cesta omlazující a očistná.

Např. planetární gong Paiste Saturn, který používám, nám pomáhá vytvořit zdravé hranice a vykovat nás vnitřním ohněm disciplíny, takže můžeme získat sílu a moudrost  a rozvinout plně účel s jakým naše Duše přišla na Matku Zemi. Saturn vytváří a podporuje vytrvalost a integritu, stabilita, trpělivost, struktura, cílevědomost, ochranu.

Typy gongů:

Chao Gong
Chao gong je nejslavnější z čínských tradičních bicích nástrojů. Na Západě jako čínské gongy Chao a větrné gongy dnes již velmi dobře známy. Gong chao jsou vyrobeny z elektrolytické mědi a cínu. 
Nejranější zmínka o Chou gongu je z hrobu objeveného u Guixian místě v Guangxi Zhuang v autonomní oblasti Číny. Objev se datuje od počátku západní Han dynastie. Byli známí pro jejich velmi intenzivní a duchovní bubnování při rituálech a kmenových setkáních.
Tradičně byly Chao gongy používány pro energetické očištění cesty a vyklizení cesty pro důležité úředníky a jejich doprovody, stejně jako policejní sirény dnes. Někdy počet úderů na gong byl použit k označení vážnosti a seniority úředníka. Tímto způsobem se dva představitelé, jež se na cestě potkali, dozvěděli před oficiálním setkáním, kdo z nich se bude druhému klanět.

 

Wind Gong

Větrné gongy jsou ploché bronzové disky, s hlubokám tonem, s širokým spektrem harmonických frekvencí a dlouhým dozvukem. Jsou vyrobeny z elektrolytické mědi a cínu, tradičně se na větrný gong hrálo s velkou měkkou paličkou, což mu dává ohlušující zvuk podobný větru. Chao Gong
Chao gong je nejslavnější z čínských tradičních bicích nástrojů. Na Západě jsouznámy jak čínské gongy Chao, tak větrné gongy.

Další asijské gongy - Tiger Soung gong, Xiang Jia Gong, Hui Yin Gong, Dan Da Gong, White Gong, Jing Gong, Pasi Gong, Geng Gong

Gongy laděné planetární Paiste

Planetární gongy Paiste jsou laděny v základní notě na frekvence planet naší sluneční soustavy.. Používám Gong 32" Saturn - frekvence planety Saturn nám pomáhá navázat své zdravé hranice, upevnit  svůj vnitřníh ohnen a disciplínu, získat sílu a moudrost, a zažít v každé naší bunce proč naše Duše přišla na Matku Zemi. Saturn vytváří a podporuje vytrvalost a integritu. Saturn blokuje, omezuje, brzdí, stahuje, nic neodpouští a učí člověka velmi přísně a nesmlouvavě poznat a pochopit to, co je jeho hlavním příčinným úkolem v tomto životě na Zemi. Gong podporuje 6.energetické centrum.

Symfonické Gongy Paiste

Terapeutické Gongy Paiste


Programy Gongs Harmony
Nástroje-Rytmy-Cvičení

Novinky

stránka 1 z 8  Následující strana Poslední strana
Muzikoterapeutické relaxace a koncerty, léčebné koncerty(26.08. 2012)

++ V TOMTO SLOUPCI JSOU  AKCE PRO VEŘEJNOST ++


I.) Muzikoterapeutické Relaxace

Léčivá intuitivní hudba na léčivé hudební nástroje . Zazní didgeridoo, velké gongy, tibetské a křišťálové mísy, zvonky, salašnická fujara, kalimby, shruti box, djembe, šamanské bubny, brumle, zvonkohry, SunDrum, ústní harfa, kantele, dešťové hole aj. S sebou si vzít prosím dobrou karimatku a spacák. Relaxace trvá 2-2,5 h. V případě zájmu uspořádání ve vašm místě, centru.. volejte 775302166

II.) Relaxace a Léčení  Zvukem - GONGs HARMONY, RELAX HARMONY, Léčení v pyramidě

Přijďte si prožít Léčivé Zvuky a vibrace s velkými Gongy, tibetskými mísami, monochordem a dalšími nástroji.... Zaměření je především na cílené léčení fyzického a energetických těl, na obnovení Rytmů Vesmírného Stromu Zivota v nás. Na léčebné relaxace Vás srdečně zve Jaroslav Galáš. Karimatka, spacák, délka  cca 2 h. V případě zájmu uspořádání ve vašm místě, centru.. volejte 775302166

V současné době jsou akce ( kromě výrobních dílen) pro veřejnost pozastaveny

Ručně vyráběné nástroje:

www.samanske-bubny.cz

www.lecive-zvonkohry.cz

www. leceni-zvukem.webnode.cz

Muzikoterapie, Relax Harmony, Bubnování

pozastaveno

Pepova bouda Filipovice - odkaz na www.sebeleceni.eu

Pepovka I.turnus 27.-31.7.2016

Pepovka II.turnus 24.-28.8.2016


TOUR MYSTIC 2015 s Jumping Drums, viz www.jumpingdrums.cz

Bruntál, Bystřice pod Pernštejnem, Plzeň, Olomouc

Výroba šamanských bubnů 2018:

viz www.samanske-bubny.cz

výrobní dílny - reservujte si  prosím termíny dílen včas

Relaxace a léčení s velkými gongy, tibetskými mísami, monochordem..

RELAX HARMONY, GONGs HARMONY- JG

Charitativní koncerty

Akustické koncerty


Tvořivé dílny, semináře, festivaly


Napsali o nás

časopis o hudbě a hudebních nástrojích,distributor hudeb.nástrojů Music Center Praha, list 1, list 2

www.leceni-zvukem.cz

obchod s léčivými hudebními nástroji pro muzikoterapii, zvukovou terapii a samoléčení zvukemVrytmuHraní, prožitkový tanec(24.08. 2012)

VRYTMUHRANÍ -VRYTMU TEPU SRDCE A CELÉHO VESMÍRU

Zveme Vás na prožitkové hudební hry s přírodními hudebními nástroji.
Čeká nás společné bubnování na africké bubny, budeme hrát na tibetské mísy, chřestidla, zvonečky, koncovky aj. Poznáme zvuky tradičních hudebních nástrojů původních přírodních kultur, australské didgeridoo, ústní harfu, kalimby, salašnické fujarky, zvonkohry, brumle a další nástroje. Těší se na Vás Jaroslav Galáš a Lucie Čapková

Tanec a realaxace na Sluňákově

Zveme Vás na  intuitivní tanec s orientálními prvky, šamanský tanec 4 živlů a tanec africký. Na závěr relaxace pomocí etnických hudebních nástrojů. Provázet Vás bude Lucie Čapková.

Místo: Horka nad Moravou, Centrum ekolog.aktivit Sluňákov, každá středa 16.00-17.30 a 18.00-19.30

Plakátek-Tanec na Sluňákově

Místo: Olomouc, ve spolupráci s Centrem pohybu - http://www.centrumpohybuol.cz, ul.Farského - Husův sbor, pro dospělé 18-99 let, 4. října, čtvrtek 13.00-15.00

Místo: Olomouc, ve spolupráci s Centrem pohybu - http://www.centrumpohybuol.cz, ul.Farského - Husův sbor, pro maminky s dětmi, 11. října, čtvrtek 13.00-15.00

plakátek dospělí, plakátek maminky s dětmi

Společnost pro přirozenou hudbu-akce(14.08. 2012)

Sřetnutí přítel přirozené hudby, Banská Bystrica 22.2.-24.4.2013, plakátek

Podzimní setkání SPPH, Źítková-Lokov, 27.9.-30.90.2012

plakátek, program, společnost pro přirozenou hudbu

fotky SPPH

20.11.2012-Čarovný svět zvuku-klub Maják Bojkovice, SPPH, video záznam

stránka 1 z 8  Následující strana Poslední strana
SeznamOdkazu.cz